Moravské zemské muzeum - PAVILON ANTHROPOS

Pisárecká 5, 602 00 Brno

+420 515 919 760

www.anthropos.cz

Popis: Moravské zemské muzeum – PAVILON ANTHROPOS
Pisárecká 5, 603 00 Brno, otevřeno: út – pá od 9.00 do 18.00 hodin, so - ne od 10.00 do 18:00 hodin

Stálé expozice
V Pavilonu Anthropos  nalezne návštěvník mimo stálou expozici dva sály určené pro dočasné výstavy, moderní přednáškový sál i kavárnu. Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu je tvořena několika základními celky, na jejichž tvorbě se podíleli naši přední vědečtí odborníci: "Morava lovců a sběračů", "Nejstarší umění Evropy", "Paleolitické technologie". V další části pak divák nalezne aktuální poznatky z výzkumu evoluce člověka a počátků jeho kultury: "Genetika ve vývoji člověka", "Příběh lidského rodu", doplněné navíc představením chování a života člověku nejbližších tvorů - primátů, prezentované v části "Primáti naše rodina".
Expozice nepřiblíží jen aktuální poznatky z výzkumů archeologie, antropologie, genetiky apod., ale přináší i interaktivní prezentace díky moderní audiovizuální technice a je obohacena řadou dioramat a rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů.                    
Návštěvníci pochopitelně nepřijdou ani o oblíbenou rekonstrukci mamuta, který je nyní navíc obklopen přirozeným přírodním prostředím.
 

Nově přidané