HoSt Home-Start Česká republika o.s.

Renneská 42, 639 00 Brno

tel.: 777 801 405

info-brno@hostcz.org

www.hostcz.org

Popis:
Občanské sdružení
HoSt Home-Start Česká republika je nestátní a nezisková organizace, jejímž cílem je podpora rodičů pečujících o dítě mladší 6ti let. Zaměřujeme se na rodiny, kterým chybí životní zkušenosti nebo se ocitají v sociální izolaci.
Jedná se například o velmi mladé matky či rodiny s více dětmi. Naše služby využívají i ti, kteří neměli možnost  vyrůstat se svými rodiči a osvojit si tam rodinný model. 
Díky HoStu získají podporu, která jim umožní více se začlenit do společnosti, dobře vychovat své děti a zvládnout i nepříznivé životní situace, jako je odchod partnera, rozvod nebo dlouhodobá nemoc. 
Rodinám pomáhají dobrovolníci - lidé s vlastní rodičovskou zkušeností, kterou mohou sdílet. Jednou týdně se setkávají s rodinou, s níž spolupracují a podporují ji v její samostatnosti a schopnosti žít běžným životem. Velmi často tak potřebné rodiny nalézají nejenom dobrého rádce, ale i přítele, s nímž sdílejí své každodenní problémy i radosti. 
Co pro Vás můžeme udělat
Rodičům s aspoň jedním dítětem do 6 let poskytujeme zdarma podporu, přátelství a praktickou pomoc.
 
Jestliže jste maminkou, tatínkem nebo někým, kdo denně pečuje o alespoň jedno dítě předškolního věku, a právě teď se vám zdá vaše situace náročná, můžete požádat o pomoc. Naši dobrovolníci pomáhají rodičům v řadě těžkých situací, jako např.:
  • osamělost a izolace,
  • problémy s péčí o děti a jejich výchovou,
  • rodičům samoživitelům,
  • mladým rodičům s prvorozeným dítětem nebo s malým dítětem vůbec,
  • problémy se vztahy,
  • případy nemoci, postižení,
  • péče o dvojčata, vícerčata,
  • poporodní deprese
Pokud máte zájem o služby HoStu, napište nám na e-mailovou adresu
info-brno@hostcz.org nebo zavolejte na telefonní číslo 777 801 405.
Staňte se dobrovolníkem
V současné době hledáme další dobrovolníky, kteří jsou ochotni se věnovat 2 až 3 hodiny týdně rodině potřebující pomoc a podporovat ji v její samostatnosti a schopnosti žít běžným životem.
Našimi dobrovolníky jsou například maminky na mateřské dovolené nebo lidé, jejichž děti se již osamostatnili. Sdílením své vlastní rodičovské zkušenosti pomáhají způsobem, který nikdo jiný nemůže nabídnout.
Účinnost tohoto konceptu práce s rodinami prokazuje mezinárodní rozšíření Home-Startu. Dnes působí v těchto zemích: Anglie, Austrálie, Česká republika, Holandsko, Irsko, Izrael, Jihoafrická republika, Kanada, Keňa, Litva, Maďarsko, Malta, Norsko, Řecko, Srí Lanka a Uganda. HoSt Home-Start Česká republika funguje od roku 2003.  
Pokud uvažujete o tom, zda se stát dobrovolníkem, budeme rádi, když nám napíšete e-mail na info-brno@hostcz.org nebo zavoláte na telefonní číslo 777 801 405.
V případě, že víte o někom, kdo by měl zájem stát se dobrovolníkem, velmi nám pomůžete, když mu předáte kontakt na nás.
 

Nově přidané