Ekofarma Jalový dvůr

777 577 102

b.dlouha@email.cz

www.jalovydvur.cz

Popis:
POBYTY U KONÍ

Ekofarma Jalový dvůr se nachází na úpatí Ždánického lesa nedaleko Brna. Nabízí kromě překrásného zasazení do krajiny mnoho aktivit pro děti i dospělé. Své si najdou hlavně milovníci koní a zvířat. Na stráních se pasoucí ovce, koně s hříbaty či oslíci dodají ekofarmě skoro pohádkovou atmosféru.

Na ekofarmě Jalový dvůr prožijte den u koní ve společnosti několika dalších čtyřnohých kamarádů. Nabízíme jednodenní pobyty u koní nedaleko Brna v krásném prostředí Ždánického lesa. Čekají vás procházky s koňmi, jízda s oslíky a jiné dobrodružné aktivity.

Podrobné konkrétní informace se dozvíte ZDE

Jazyková škola HELLO

Pekárenská 12, 602 00 Brno

tel.: +420 774 243 556

brno@hello.cz

www.hello.cz

Popis:


Kurzy:
Hrátky s angličtinou pro předškolní děti
– 1 x týdně 60 minut
YLE kurz pro děti v 1. – 3. třídě – 1 x týdně 60 minut
YLE kurzy pro děti od 3. třídy – 1 x týdně 2 vyučovací hodiny
Přípravné kurzy ke zkouškám Cambridge English1 x týdně 2 vyučovací hodiny
Letní pobytový tábor pro děti
Příměstský tábor
UKÁZKOVÁ HODINA ZDARMA

Co Vaše děti v kurzu naučíme?
- porozumí psanému projevu a naučí se správné výslovnosti a četbě
- získá širokou slovní zásobu
- naučí se gramatiku užívat v reálných situacích
- porozumí poslechu
- zlepší své konverzační schopnosti
- naučí se jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny
- zájemci se mohou připravit na úspěšné absolvování ústní i písemné části jazykové zkoušky Cambridge YLE nebo for Schools
- výhoda pro naše žáky v kurzech je ta, že se zkoušky skládají přímo u nás v jazykové škole

Výuka probíhá v těchto prostorách:
Brno – střed Jazyková škola HELLO Pekárenská 12
Brno – střed ZŠ Antonínská, Antonínská 3
Lesná – Budova CVČ, Milénova 13
Žabovřesky – Rubínek, Poznaňská 10

Aktuality z naší pobočky najdete zde

Lanové centrum Proud

Milénova 13, 638 00 Brno

+420 607 111 477 (v pracovní dny 8-16hod)

brno@lanovecentrum.cz

www.lanovecentrum.cz/brno

Popis:

Lanové centrum PROUD Brno je venkovní areál nabízející programy pro školy, širokou veřejnost a firmy.
Program je vhodný pro každého od 10 let. Existují výjimky, kdy se programu účastní i děti ve věku od 6 do 10 let. V tomto případě je jistí jejich doprovod starší 18 let a je potřeba počítat také s tím, že těžší individuální a týmové vysoké lanové překážky pro ně budou nedosažitelné.
Kdy máme otevřeno?
LISTOPAD – BŘEZEN: zavřeno
DUBEN – ŘÍJEN: Na objednání: denně od 8 do 20 hodin,
Programy probíhají na objednávku (alespoň 2 dny předem)
Bez objednání: víkendy, svátky a během letních prázdnin (červenec - srpen) otevřeno od 10 do 19 hodin (v tuto dobu je pro vás v centru připraven instruktor, který vás provede programem)
Příměstské tábory
Přihlašování na tradiční tábory "pod lany" už běží. V loňském roce absolvolalo příměstský tábor v brněnském lanovém centru přes 300 dětí, malou ukázku si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Bližší informace a termíny najdete pod záložkou Příměstské tábory v menu nebo v letáku.
Provoz kanceláře:
Milénova 13, Brno - Středisko volného času Lužánky - pracoviště Lesná
pondělí až pátek, od 8 do 16:30 hodin
Co si u nás můžete zakoupit?
V průběhu programu si u nás můžete zakoupit občerstvení (nealkoholické nápoje, drobné sladkosti).

Mateřské centrum Loučka

Botanická 16, 602 00 Brno (budova kina Art, 1.patro)

+420 777 827 781

petra.louckova@centrum.cz

www.vytvarnadilnaloucka.cz

Popis: Mateřské centrum je otevřeno po celý školní rok každý pracovní den 9-12 15-18 hodin, v době letních prázdnin je provoz omezen.
Od října 2013 máme dětskou skupinu Palouček - hlídání dětí od 1 do 6 let.  Denně je otevřeno pro veřejnost, probíhají kroužky, dílničky pro rodiče s dětmi a jiné pravidelné nebo jednorázové kurzy.  Navštívit nás mohou i rodiče s dětmi nebo dospělí, kteří nemají zájem zúčastnit se programu. K občerstvení nabízíme čaj ,  kávu Nespresso, Caro káva. Děti si mohou pohrát v dětském koutku, vybrat tvoření ze stálé nabídky výrobků nebo zahrát společenskou hru. Rodiče prosíme aby dohlédli na děti, které si hrají v dětském koutku, aby nerušily ostatní účastníky programu. Děkujeme a věříme, že si společně užijeme radost z tvoření.
Naše MC je zárověň Family Pointem.

MATEŘSKÉ CENTRUM LOUČKA

 Po - Pá 9 - 12 a 15 - 18 hodin
- dopolední a odpolední kroužky pro děti
- hlídání dětí v dětské skupině palouček
- tvořivé příměstské tábory
- posezení u kávy nespresso
- dětský koutek plný hraček
- family events for expats

VÝTVARNÁ DÍLNA LOUČKA
otevřeno dle času kurzu a domluvy
- putovní dílničky pro děti
- kurz řezbářství
- tvořivé narozeninové oslavy
- dílny pro seniory
- kurzy pro dospělé
- výukové dílny pro mš a zš
- prodej hand-made výrobků

Plaváčci s.r.o.

třída Generála Píky 11, Brno

+420 733 195 054

info@plavacci.com

www.plavacci.com

Popis:

JARNÍ POBYT
Zveme Vás na jarní pobyt. Zpříjemněte si květnové dny a nechte se obklopit jarní přírodou v milém penzionu v Hartmanicích na Vysočině, užijete si spoustu legrace se svými dětmi! Pro děti máme připravený celodenní program včetně oblíbeného plavání ve slaném bazénku a spoustou her ve vodě i na suchu! 
Termín: 19.5.-25.5.2013

LETNÍ POBYT
Hartmanice na Vysočině, budeme plavat v bazénku se slanou vodou, hrát si a cvičit! Celým týdnem Vás budou provázet pohádkové postavičky, které Vám každý večer zahrají pohádku. Nezapomeneme ani na rozvíjení fantazie, budeme tvořit a vyrábět. Užijeme si spoustu legrace v krásné přírodě nedaleko Brna. Čeká na Vás krásný rodinný penzion s výbornou kuchyní a příjemným personálem.
Termín: 21.7.-27.7.2013

PLAVÁČEK baby club

ZŠ Jasanová 2, 637 00 Brno

775 333 359, 603 830 188

brno@plavacek-deti.cz

www.plavacek-deti.cz/

Popis:

Plaveme s dětmi od 6 měsíců do 6 let a to každé úterý a sobotu dopoledne ve skupinkách rozdělených podle věku a pokročilosti.

Během roku probíhají tři kurzy - od ledna, dubna a září.
Každá lekce se skládá z 30 minut ve vodě a poté vedené baby masáže dle Jany Hašplové s výukou základních pojmů z aromaterapie.
Během plavání bude opět zajištěné hlídání dětí, jak pro ty, kteří s námi plavou, tak i pro sourozence, kteří ještě s námi plavat nemohou (např. čerstvě narozené miminko). Děti hlídají studentky Vysoké školy pedagogické. Děti jsou hlídány v samostatné místnosti (při vstupu do prostor bazénu), která je vybavena hrací dekou a hromadou hraček.

Sleva pro sourozence je 50%.  

V kurzech děti fotíme pod vodou i nad vodou, na konci kurzu nabízíme CD s těmito fotkami ke koupi. Ve vybraných kurzech je možné nechat si natočit podvodní DVD profesionálním kameramanem.

 

Plavání:

V Brně plaveme na těchto bazénech:

ZŠ Jasanová 2, 637 00 Brno – Jundrov (úterý dopoledne)

ZŠ Šlapanice, 664 51 Brno – venkov (sobota dopoledne)

 

Pobyty a semináře pro rodiny a dospělé

Od roku 1999 pro vás připravujeme rodinné pobyty a semináře s plaváním a bohatým programem.

Program pobytu i semináře je určen dětem od 2 měsíců do 15ti let a je zaměřený na celou rodinu a všechny jejich členy. Jeho součástí je dvakrát denně plavání, masáže dětí s aromaterapií, jedenkrát denně saunování, seznámení s přírodní aromakosmetikou, výtvarné a sportovní dílny, zpívánky a prožitkový večerní program pro rodiče.

Hlavním tématem pobytu a semináře

je voda a volný pohyb v ní. Celý Plaváček pojí velká láska a respekt k vodě a během společně strávené doby budeme mít dost času předat tuto naši zkušenost vám a vašim dětem. Také vodou léčíme bolesti těla i duše a díky bohaté praxi vám umíme být pomocníkem při emočně těžkých chvílích, tzn. při nemoci děťátka, při problémech ve výchově, atd. Umíme se ale také s vámi radovat a objevovat ještě neobjevené.

 

Plavání v rodinách s miminkem

Přijdeme za vámi, do vašeho domácího prostředí a ve vaší vaně, která je miminku bazénem, vám ukáže úchopy ve vodě a manipulaci s děťátkem. Uvidíte, jak vaše malé krásně plave na zádíčkách jen s malou vaší dopomocí a jak se krásně potápí. Vysvětlíme vám proč a jak dítě otužovat a jak se nebát saunování miminek.
Naučíte se miminko masírovat přírodním olejem - koliková masáž se speciálním olejem vám i miminku ušetří nejednu krušnou chvilku.
Popovídáme si o psychomotorickém vývoji, o prdíkách, o kojení, o spinkání či nespinkání. Ukážeme vám jak nosit děti v šátku či babyvaku.

 

Mobil: 775 333 359, 603 830 188

E-mail: brno@plavacek-deti.cz

Web: http://www.plavacek-deti.cz/

 Blanka1.jpg 

blanka2.jpg 

blanka3.jpg 

skupiny3.jpg 

Středisko volného času Lužánky - pracoviště Lány

Lány 3, 625 00 Brno

547 240 937

lany@luzanky.cz

www.lany.luzanky.cz

Popis: Pracoviště Lány se nachází v sídlišti Bohunice. Zaměřuje se na výtvarné, hudební, turistické a pohybové aktivity a nabídku činností pro celou rodinu. Najdete zde kroužky, tvořivé dílny, příležitostné akce, pobytové a prázdninové akce, programy pro školy a také miniškolku Maceška. Pracoviště se od začátku svého působení zaměřuje hlavně na mladé rodiny s malými dětmi především předškolního a mladšího školního věku.

Středisko volného času Lužánky - pracoviště Lidická

Lidická 50, 658 12 Brno

549 524 111

lidicka@luzanky.cz

www.lidicka.luzanky.cz

Popis:

Pracoviště Lidická sídlí v historické budově uprostřed parku Lužánky v centru Brna. Zaměřuje se na široké spektrum činností mezi které patří kroužky, výukové programy, příměstské a pobytové tábory, kurzy, vzdělávání pro veřejnost a odborné soutěže a olympiády vyhlašované MŠMT. Pracoviště Lidická je nejen tradičním místem konání velkých akcí pro veřejnost, ale během školního roku nabízí i velký počet nejrůznějších příležitostných akcí. Pracuje zde 8 tematických oddělení které se zaměřují na modelářství, výpočetní techniku, fotografii, video a film, výtvarné aktivity a keramiku, rukodělné aktivity, rodinnou výchovu, dívčí kluby, pobyt v přírodě, zvířátka a rostliny, divadlo, hudbu, tanec, stolní hry, společenské vědy, jazyky, jógu a etiku i aktivity pro předškolní děti. Pracoviště Lidická je nejstarším a zároveň největším pracovištěm SVČ Lužánky.

Středisko volného času Lužánky - pracoviště Linka

Kosmonautů 4, 625 00 Brno

547 223 074

linka@luzanky.cz

www.linka.luzanky.cz

Popis: Pracoviště Linka ve Starém Lískovci připravuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé. Zaměřuje se především na činnost v oblasti výtvarné výchovy a pohybových a tanečních aktivit. Najdete zde kroužky, dopolední programy pro rodiče s dětmi, tvořivé dílny, příležitostné akce, pobytové akce, tábory i výukové programy pro školy. Cílem pracoviště Linka je být přívětivým místem k setkávání s novými a zajímavými lidmi i s tvořivou činností a zpestřit tak svou nabídkou život v sídlišti.

 

Středisko volného času Lužánky - pracoviště Liška

Žižkova 600, Bílovice nad Svitavou

725 808 221

rihova@luzanky.cz

liska.luzanky.cz

Popis: Pracoviště Liška se nachází v malebném prostředí Bílovic nad Svitavou. Jeho prostřednictvím jsou zdejším dětem nabízeny zajímavé volnočasové aktivity, za kterými by jinak musely dojíždět do Brna. Vzhledem k tomu, že zdejší mateřská škola nepojme všechny děti v předškolním věku, nabízí pracoviště Liška v dopoledních hodinách miniškolku Maceška. Dětem školního věku jsou určeny kroužky a o prázdninách příměstské tábory.

 

Středisko volného času Lužánky - pracoviště Louka

Bzenecká 23, 628 00 Brno

544 212 315

louka@luzanky.cz

www.louka.luzanky.cz

Popis: Pracoviště Louka se nachází na jednom z nejlidnatějších brněnských sídlišť – na Vinohradech. Zaměřuje se především na estetické, sportovní a taneční aktivity. Louka nabízí kroužky, akce pro veřejnost, příměstské a letní tábory, pobytové akce pro rodiny s dětmi a výukové programy pro základní školy. Specifikem Louky jsou akce pro celé rodiny s dětmi a miniškolka Maceška.

 

 

Nově přidané