Mateřské centrum Kuřátka

Brno – střed, Poštovská 1

tel. 724 229 321

info@kuratka.com

www.kuratka.com

Popis:

Sluníčko a jaro volá stejně jako Mateřské centrum Kuřátka, které zve na pestrý program maminky i jejich drobotinu. Pro děti je připravena herna plná rozmanitých hraček, atelier s barvami, plastelínou, výkresy, mnoho nápadů, soutěží, her a pohádek. Maminky určitě uvítají společné posezení s jinými maminkami či babičkami, proberou se denní starosti, radosti, mnohému se lze přiučit. Vyberte si den a přijďte jen tak nakouknout, ohlašovat se nemusíte, rády Vás přivítáme a vše ukážeme. Chvilku si odpočinete, naberete sílu a Váš drobeček pozná nové kamarády, pohraje si s neokoukanými hračkami, navštíví pohádku a odnese si nejen pestré zážitky, výtvor z atelieru, ale též nové zkušenosti.


 Herna a klubová místnost otevřena:  Pondělí – Pátek   9 - 12 hod
Programy začínají  od 10:00.
Pravidelné dopolední kluby:

Pondělí:     Setkání s kašpárkem
Úterý:         Tvoření pro malé i velké
Středa:       Tancování s písničkou
Čtvrtek:      Příroda, zvířátka a věci
Pátek:        Barevný den 

Pravidelné odpolední kluby:
Pondělí:     Dramatický klub pro děti 6 – 12 let od 16:00 – 18:00

Mateřské centrum Loučka

Botanická 16, 602 00 Brno (budova kina Art, 1.patro)

+420 777 827 781

petra.louckova@centrum.cz

www.vytvarnadilnaloucka.cz

Popis: Mateřské centrum je otevřeno po celý školní rok každý pracovní den 9-12 15-18 hodin, v době letních prázdnin je provoz omezen.
Od října 2013 máme dětskou skupinu Palouček - hlídání dětí od 1 do 6 let.  Denně je otevřeno pro veřejnost, probíhají kroužky, dílničky pro rodiče s dětmi a jiné pravidelné nebo jednorázové kurzy.  Navštívit nás mohou i rodiče s dětmi nebo dospělí, kteří nemají zájem zúčastnit se programu. K občerstvení nabízíme čaj ,  kávu Nespresso, Caro káva. Děti si mohou pohrát v dětském koutku, vybrat tvoření ze stálé nabídky výrobků nebo zahrát společenskou hru. Rodiče prosíme aby dohlédli na děti, které si hrají v dětském koutku, aby nerušily ostatní účastníky programu. Děkujeme a věříme, že si společně užijeme radost z tvoření.
Naše MC je zárověň Family Pointem.

MATEŘSKÉ CENTRUM LOUČKA

 Po - Pá 9 - 12 a 15 - 18 hodin
- dopolední a odpolední kroužky pro děti
- hlídání dětí v dětské skupině palouček
- tvořivé příměstské tábory
- posezení u kávy nespresso
- dětský koutek plný hraček
- family events for expats

VÝTVARNÁ DÍLNA LOUČKA
otevřeno dle času kurzu a domluvy
- putovní dílničky pro děti
- kurz řezbářství
- tvořivé narozeninové oslavy
- dílny pro seniory
- kurzy pro dospělé
- výukové dílny pro mš a zš
- prodej hand-made výrobků

MC Klokánek

Nejedlého 13, Brno - Lesná, 638 00

tel.: 605 243 249

mc.klokanek@atlas.cz

www.klokanek.zde.cz

Popis:
Mateřské centrum Klokánek navštěvují maminky z celého Brna a okolí, v poslední době se aktivit centra zúčastňují i tatínci se svými ratolestmi. Díky svému vybavení (mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, přebalovací pult, snadný přístup s kočárkem) a různorodému programu, je MC Klokánek vhodné pro maminky s velmi malými dětmi, s dětmi předškolního věku, i pro rodiče s několika dětmi různého věku.

Do aktivit centra není potřeba se předem přihlašovat, doba pobytu v centru závisí na chuti maminky a dítěte a je omezena pouze provozní dobou centra:
Každodenní provoz po, pá 9,30 - 12,30 hod., út - čt 9 - 12,30 hod.
Obecný program MC Klokánek: 9-12 hodin (změna programu vyhrazena)
Pondělí: Klub dvojčat a vícerčat
Úterý: 1 - 5 let - básničky a říkadla, hopsání s klokánkem
Středa: Kojenci a děti do 1 roku - zpívání, přednášky, cvičení s fyzioterapeutkou
             (maminky s kojencem a starším dítětem mohou samozřejmě přijít také!)
Čtvrtek: Batolata 0 - 3 let - výtvarka pro nejmenší, hrátky pro děti
Pátek: Pohádka pro nejmenší

MC Sedmikráska

Oblá 75a, Brno - Nový Lískovec

774 149 339 - Hana Žitná

mcsedmikraska@volny.cz

www.mcsedmikraskabrno.cz

Popis:

Pravidelný program:

 • angličtina s hlídáním dětí (úterý, čtvrtek)
 • fit centrum
  - posilovna s trenérkou a hlídáním dětí ( pondělí)
  - cvičení rodičů s dětmi (středa)
  - cvičení rodičů s miminky (pátek)
 • páteční setkávání maminek s miminky ( na programu je zpívání, hraní
  pohádek, povídání si, ale také různé zajímavé přednášky )
 • kontaktní a informační centrum pro rodinu ( přístup k internetu s možností hlídání dítěte, kopírování, skenování a tisk dokumentů, půjčování knih a časopisů, informační služba, bezplatné právní poradenství týkající se problematiky rodiny, při využití výše uvedených služeb je vždy k dispozici dětský koutek,  možnost zakoupení kosmetiky TOPVET a Hádek )

Hlídání dětí při všech kurzech je zajišťováno ve spolupráci s „Agenturou pro Vás“ zkušenými, prověřenými a proškolenými pečovatelkami.

Přihlášky ke kurzům jsou k dispozici v Kontaktním a informačním centru pro rodinu Oblá 75A kdykoliv otevírací době nebo při již probíhajících kurzech.

 

Miniškolka Mary Poppins

Srbská 30, Brno

tel.: 720 457 107 , tel.: 776 389 933

eneuman@seznam.cz

www.marypoppins.cz

Popis:

Stejně jako ona kouzelná muzikálová vychovatelka chceme zprostředkovávat dětem emocionální prožitky, jakožto prostředek učení a poznávání.

Cílem naší činnosti je nastavit podmínky v miniškolce tak, aby pobyt u nás byl radostný,podnětný a maximálně tvůrčí. Jde o vytvoření skupinky, ve které se děti více či méně častěji setkávají a znají, a při počtu asi 12ti dětí vzniká prostor pro opravdu individuální přístup v neomezovaném časovém bloku.Pro docházku do školky přijímáme děti minimálně od věku 2,5 roku. Přihlížíme k vývojovým schopnostem jednotlivých dětí.

Provoz školky je od 7.30 do 18.00hod a probíhá stejně jako ve státních školkách - ranní aktivity, pobyt venku, oběd a odpočinek, odpolední činnosti.Děti mohou navštěvovat miniškolku denně, nebo podle potřeby určité dny v týdnu.

Dítě přichází k " Mary Poppins" kdykoliv během dne a podle svého zájmu či rozpoložení se zapojuje do různých aktivit.Pracujeme podle Kurikula podpory zdraví. Všechny činnosti ( hudební, výtvarné, hudební, rozvoj vědomosti a dovedností) probíhají podle zájmu dětí, ale s určitou pravidelností a vývojem, a směřují k dosažení kompetencí potřebných pro vstup do základní školy.

poppins2.jpgpoppins1.jpg

 

Nově přidané